Rasedusaegne hormonaalne akne 05.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Uuriksin, mida soovitaksite kasutada kui on tekkinud rasedusaegne akne. See on juba raseduse algusest saati kiusanud ning muutunud üha enam põletikuliseks ja katab ebamasti lõuga+lõuapiir+põsed.
Varasemalt olen ka aknega võidelnud ning isegi võitu saanud. Tean, et enamus kreemid, mis võiks aknega aidata, on väga kanged jne. Isegi apteekis apteekrid üldjuhul alati ütlevad ka tavaliste akne sarjade kohta, et nad pead ei anna, et need ohutud lapseootuse ajal on.
Tean, et ilmselt peaksin pöörduma nahaarsti juurde, aga äkki oskate soovitada, mis sarja, meetodit võiks proovida, mis oleks rasedusele igati ohutu. Kui aknega korda ei saa, pole hullu, peaasi, et katsetades poleks mingit ohtu kasvavale lootele.
Tänan

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Akne korral on väga oluline nahapuhastus ja niisutamine. Soovitan dr Hauschka vastavat sarja probleemsele nahale.
Raseduse ajal sobib kasutada Skinoren kreemi, milleks vajate retsepti. Seda saab väljastada perearst, günekoloog või nahaarst. Seda võite kasutada kogu raseduse jooksul. Oluline on mitte võtta päikest, kui olete seda kreemi nahale määrinud, kuna see on fotosensitiivne.
Vistrikke ei tohi pigistada ega näppida, kuna see soodustab põletiku süvenemist. Toidus tarbige vähem süsivesikuid, jooge rohkelt vett, vältige kohvi ja rasvaseid-fritüüritud toite.