Hormoonid 29.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Võtsin kuskil 4-aastat kombineeritud pille(Daylette).
Nüüd, 23-aastasena naistearst ütles, et migreeni tôttu ei tohi ma pille võtta ja paigaldati Kyleena spiraal.
Peale pillide ära-jäämist tekkis akne, märkasin ja jalgadel suurenenud karvakasvu, varem praktiliselt ei olnud üldse vaja nii raseerida.
Kas oskate soovitada midagi hormoonide tasakaalustamiseks?
Saan aru, et akne on seotud rasu-tootmisega jne aga olen täitsa suletud ringis, olen kulutanud sadu eurosid igasugustele toodetele, happekoorimistele jne..
Tänud ette!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on arvatavasti soodumus vistrike tekkeks ja suurenenud karvakasvuks. Kui kasutasite kombineeritud pille, siis need aitasid ka neid kaebusi paremini kontrolli all hoida. Peale pillide lõpetamist taastub kiiresti teie individuaalne hormonaalne foon. Kyleena sisaldab gestageeni-levonorgestreel. See on spiraalis väga madalas doosis, kuid kõrvaltoimena võib esimesel kasutusaastal nahaga seotud probleeme ja suurenenud karvakasvu süvendada. Ajas tavaliselt keha kohaneb ja lisa hormoonidoos vereringes pisut langeb. Kui te siiski olete oma näonaha ja karvakasvuga väga hädas, siis on soovitav spiraal eemaldada ja üle minna minipillidele Zlynda, mis toetavad paremini nahka ning ei ole migreeniga seoses vastunäidustatud.