Lameepiteelrakud ja hüaliinsilinder uriinis 02.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Juunis kõik suguhaigused jne negatiivsed. Samuti partner sama. Jäin juunis rasedaks.
Nüüd leidub uriinis üksikud lameepiteelrakud ja hüaliinsilindrit. Mida see tähendab? Natuke olen konsulteerinud arstidega, kaebusi hetkel pole...aga mis haigusi need tekitavad ja miks neid leidub siiski uriinis või mis põhjusel need tekivad uriini?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Lameepiteelid uriinis võivad olla seotud sellega, et uriini on pisut sattunud ka tupevoolust. See ei ole midagi ohtlikku. Hommikuses kontsentreeritud uriinis võib esineda hüaliinsilindreid, mis on normaalne.
Jooge palju vett, taimeteesid. Uriinianalüüsi on soovitav korrata 3-4 nädala pärast ja püüdke teha hästi puhtalt, et voolus ei satuks uriinianalüüsi.