Spiraalist valud 17.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Panin 5 nädalat tagasi spiraali ja aegajalt käib tugev valu läbi tagumiku ja alakõhu,et ma ei saa isegi liigutada. Viimasel ajal on valu löönud ka alakõhtu vasakule poole ja valu liigub mööda jalga alla.Kontroll on alles kuu aja pärast. Kas peaksin eemaldama või see ongi alguses normaalne ?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Spiraal on emakasisene võõrkeha. See sobib väga paljudele naistele ja on väga kindel rasedusvastane vahend. Kuna on tegemist võõrkehaga emaka õõnsuses, siis võib esimestel kuudel peale spiraali paigaldust esineda sagedamini erineva tugevusega alakõhuvalusid. Esmasena sobib kasutada valuvaigistit ja vajadusel koos No-spa tablettidega. Kui need leevendavad valusid, siis andke emakale aega võõra asjaga harjuda. Spiraali sobivuse suhtes saab otsustada keskmiselt 6 kuud peale paigaldust. Tavapäraselt valud mööduvad või esinevad harva ning ei ole häirivad.