valu paremal pool sejas ja kõhus. 19.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 46 aastane naine ja viimasel ajal on palju istuvat tööd. Samas on tunda ka mingeid pakitsusi munasarjades ja kuumahood on tihti. Käisin vereproovil ja see oli kalduvusega aneemiale. Pissiproov oli korras. Seljavalu on kohati olnud nii tugev et annab tükk aega sellest üle saada.Hommikuti on süda ka paha aeg-ajalt ja unepuudus ka. Menstruatsioon pole ka kuigi täpne ja vahe kohati liiga lühike. üks mure veel mul on sees vaskspiraal no ikka kaua. kui kunagi arstil käisin siis neid niidikesi polnd näha ja kardan ,et see on sisse kasvanud. sellepärast ei julge sinna minna, oleks väga tänulik kui soovitate millest alustada.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Valud võivad olla tingitud kaua asetsevast spiraalist(lubatud on 5 aastat).Soovitaks alustada selle eemaldamisest günekoloogi juures. Kaua- olnud spiraal võib põhjustada väga tõsiseid mädasesid põletikke emakas ja munasarjades , mis võib lõppeda operatsiooniga. KUna teil on ka kuumahood, siis edaspidi võiks mõelda nende kaebuste leevandamise peale.Suure tõenäosusega on teil tegemist lisaks ka algava kliimaksiga.Dr Kadastik