Zlynda pillid 23.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt läheb mul juba kolmas leht Zlynda pille ja endiselt määrib. Vahepeal tuleb pruunika värvusega ja siis jälle täiesti punase värvusega.
Ja absoluutselt igapäev.
Kahjuks mul oli ka abort siis arst kirjutaski pillid ja kuna veritsust on nii palju juba olnud siis ma ei ole nendel pillidel võtnud neli viimast tabletti, ehk olen nö päevi edasi lükanud, arvasin, et äkki see aitab määrimist ära jätta aga senini ei ole seda juhtunud. Nüüd viimase lehega ma võtan need ära ja äkki siis tulevad õiged päevad ja järsku siis lõpeb see.. või peaksin ikkagi naistearsti vastuvõtule minema ja mingi teise variandi laskma kirjutada?

Head

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Zlynda on minipill ehk sisaldab ainult gestageeni drospirenoon. Minipillide miinus on see, et nad ei reguleeri sageli tsüklit nii nagu seda teevad kombineeritud pillid . Kõige sagedasemaks kõrvaltoimeks on ebaregulaarsed ja/või pikad veritsused-määrimised. Rasedusvastane toime on olemas, kuid määrimised võivad olla häirivad. See on väga individuaalne. Kui teil ei ole vastunäidustusi kombineeritud pillide suhtes ( kõrge geneetiline trombirisk, auraga migreen, KMi üle 32 ja rohke suitsetamine: 0,5-1 pakk päevas või rohkem), siis võiksite üle minna kombineeritud pillile ( östrogeen+gestageen).