kõhuvalu 09.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! Hakkasin võtma lindynette pille. Peale seda hakkas igapäevaselt peaaegu igapäevaselt alakõhu valu ning kui pole pikemalt pissil käinud siis on tekib valu alakõhtu kui vetsu lähen

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõhuvalu on üliharva esinev pillide kõrvaltoime. Et välja selgitada, kas valu on tõesti seotud pillidega, siis arvestades kaebusi, soovitan konsulteerida oma arstiga ja teha kõigepealt analüüsid ( uriini analüüs, kliiniline veri, CRP) ja ultraheli uuring. Kui valu põhjust ei leita ja tõenäoliselt on seos pillidega, siis tuleb nende kasutamine lõpetada ja valida mõni teine rasestumisvastane vahend.