Tundlikud rinnad 07.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt on mul rindade ning nibude tundlikkus kestnud praegu ca 2 nädalat. Minu jaoks see on tavapäratu, kuna rinnad on mul väga harva tundlikud, kui üldse siis nädalakene enne PMS-i algust, uus tsükkel peaks algama nädala jooksul. Vahepeal oli ka kerge määrimine ovulatsiooni perioodil. Kas selline rindade tundlikkus nii pikalt on normaalne? Mainin ära, et mingeid rasestumisvastaseid tooteid ei tarbi.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rindade tundlikkus on seotud tsükliga ja see võib olla tsüklist tsüklisse erinev. See võib olla häiriv, kuid ei ole ohtlik ja eraldi lisauuringuid ei vaja, kui tundlikkus-valulikkus möödub menstruatsiooniga. Kui te ei tunne eraldi tihendit-tihendeid, mis tsükliga ei möödu, rindadest ei tule mingit eritist, siis samuti mingeid lisauuringuid vaja ei ole.
Soovitan apteegi käsimüügist kasutada 3-6 kuud mungapipra viljade ekstrakti tablette, mis aitavad rindade tsüklilist tundlikkust vähendada ( Prefemin, Agnucaston).