Sõlmekesed vasaku rinnal nibupigmendi lähedal 05.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Parema käe randmemurru ajal sai ka rind suure musta hematoomi. Rind ei olnud valus.Kahe kuu möödudes tundsin imelikke moodustisi katsumisel.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Rinnavigastuse järgselt võib sageli tekkida rasvkoenekroos ,mis palpeerides on tunda pindmise,nahale kinnitunud kõva kühmuna.
Tavalisemad rinnanäärmete healoomulised kasvajad on fibroadenoomid ja rasvdegeneratsioonist tingitud muutused
Soovitan siiski pöörduda günekoloogi vastuvõtule,seda enam,et kasutate tupesiseselt Vagifemi tablette.
Günekoloogil on oluline osa rinnanäärmehaiguste diagnoosimisel ning ravis
Edu soovides,
Maie Väli.