Rinnad kasvavad 14.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Evolutsioon on olnud regulaarne. Mai 04.05 algasid, aga olid seekord palju lühemad kui muidu (kokku 3 päeva) .Rinnad (valutavad ja kasvavad) tavaliselt nädal ennem evolutsiooni. Nüüd päevadest möödas nädal ja rinnad endiselt suuremad ja valusad, kui puutuda.
Olen teinud 2 rasedustesti, aga testid on negatiivsed.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rinnad võivad valulikud olla eelkõige tsükliliste hormonaalsete muutuste tõttu. Tsüklist tsüklisse võib rindade tundlikkus olla väga erinev. Tavaliselt rindade valulikkus väheneb või möödub seoses menstruatsiooniga. Algab uuesti nädal peale menstruatsiooni lõppu või 3-7 päeva enne järgmist oodatavat menstruatsiooni.
See võib olla ebamugav ja/või häiriv, kuid ei ole ohtlik.
Võite proovida apteegi käsimüügist mungapipra viljade ekstrakti tablette 1 kord päevas regulaarselt 3-6 kuud. See aitab toetada ning tasakaalustada progesterooni taset ja sellega seoses vähendada rindade tundlikkust.