Tampoon liiga kaua sees 14.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Avastasin, et olin tampooni liiga kauaks sisse unustanud. Maksimaalselt võis see sees olla 24h. Enesetunne on hetkel hea, aga kuidas peaksin edasi toimima?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite kasutada apteegi käsimüügist piimhappebakteritega suukaudseid kapsleid ja tupekaudseid küünlaid. Pesemiseks sobib piimhappebakteritega intiimgeel või -vaht. Need aitavad toetada mikrofloora tasakaalu. Kui teil ei ole alakõhuvalusid, rohket halvalõhnalist voolust, palavikku, siis ei pea midagi lisaks tegema.
Püüdke edaspidi tampoone sagedamini vahetada ja seda mitte unustada