Paistes tupp 24.06.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alustan siis sellest, et mul on viimased 4 aastat , kui mitte rohkem , alati tugevad verejooksud olnud mensu ajal. esimestel päevadel tulev ja väga suuri vereklompe. Võimatu on toast väljuda, praktiliselt istun vetsu ja tooli vahet. Extra Large tampoon võib sekundiga täis saada ja läbi jooksta . Alaselja ja kõhuvalud on samuti tugevad, ning rohkest verejooksust on ka rauatase kehas kriitiline, ravi aitab vaid seniks kuni seda teen, siis langeb jälle kiirelt .
Igatahes lugu algas siis ala uu tagasi , kui ma oma poisiga suguvahekorda astusin. Mainin veel siinkohal ära , et mehel on nii umbes 22 cm suguti . Seks toimub rahulikult, ei mingit kiirustamist, kõik on mõistlik. aga samal ajal ma hakkasin ka pille Yasminelle'sid võtma, mida ma olin ka paar aastat tagasi võtnud pikalt. Alguses hakkas päev pärast vahekorda õrnalt määrima, siis kui järele jäi kasutasime olukorda , ning siis hakkas jälle uuesti, nii umbes 5 päeva kestis igakord määrimine. Siis määrimise ajal proovisime ka teha vannis, juhtus nii ühel korral et hakkasin tugevalt veritsema., kuid siis juba panime tähele et pärast oli nagu tundlik tupp seest ja õrnalt turses, ning tekkisid krambid. siis lõpetasime seksimise mõneks ajaks, et lõpetan yasminellede õtmise, arvasime ehk pillid põhjustavad seda . nii , mens oli ära, ning mõned päevad pärast seda üritasime uuesi vahekorda astuda, aga siis oli juba tunda et tupp on kõvasti rohkem turses, ma ise pole kunagi pinges olnud enne vahekorda astumist, ootan seda väga . Siis ootasime veel mõned päevad ja proovisime uuesti, Kuidagi moodi saime tehtud, kaua läks aega ennem kui suguti normaalsügavusse saime. aga pärast kolmanndat korda ehk mingii ala 24 tundi hiljem oli täiesti võimatu, isegi partner kui proovis näpuga katsuda, et mis sees toimub, oli seegi praktiliselt võimatu , vähene määrimine oli ka pärast viimast 3me korda . Ja viimasel üritamisel oli suguti tuppe viimine täielikult võimatu, sest ka valu oli nii õudne.
Ootan siis mingit nõu, tean et naistearstile tuleb nkn minna, aga lihtsalt et ennast ette valmistada.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjast selgub, et tegemist on mitme erineva probleemiga. Esiteks vererohked menstruatsioonid, millega kaasneb rauavaegus-aneemia. Minu soovitus on pille edasi võtta, kuna see kindlustab regulaarse väiksema veritsusega ja valutu mestruatsiooni. Kui hakata pille peale pausi võtma, on sageli ebakorrapäraseid veritsusi, mis kestavad 1-2 kuud. Reeglina sellised veritsused kaovad, kui pille skeemi järgi edasi võtta. Juhul, kui Yasminellega ka pikemalt määrimised püsima jäävad, soovitan need pillid vahetada Yarina vastu. Teine mure-tupe paistetus-on kindlasti osalt seotud väga aktiivse sugueluga. Sellisel juhul peale pausi tegemist normaalne olukord taastub ja vahekord on jälle võimalik. Pillide võtmise ajal on üheks kõrvaltoimeks tupe ebapiisav märgumine ja sellega seoses võib tekkida hellus tupes vahekorra ajal. Selle probleemi leevendamiseks soovitan alati kasutada libestusgeeli. Paistetus ja hellus tupes võib olla seotud ka seenpõletikuga tupes. Sellisel juhul on vahekord valulik ja kõige kiiremat abi saab Klotrimasool-salvist , mida on võimalik osta apteegi käsimüügist. Muidugi soovitan pöörduda naistearstile konsultatsiooniks ja analüüsideks.
Parimat,
dr.Katrin Seemen