Leid rinnas 01.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

2 nädalat tagasi avastati UH käigus mu rinnas moodustis (võeti biopsia). Olin pöördunud vastuvõtule kuna mul olid rinnas ja ühes õlas valud.
Vastus tuli nüüd ja tundub, et see viitab mingile põletikule. Ma ei oska seda ise lugeda (lisan kirjale) ja seda arsti, kes mu UH-le suunas ka enam kätte ei saa.
Mul on tekkinud mõned küsimused:
1) Kas oskate palun seletada, mida see vastus tähendab (Granulomatoosne põletik). Kas see on midagi tavapärast naistearsti töös?
2) Lisaks sellele tekivad mul säärtele aegajalt sellised mädased/põletikulised punnid. Kas need võivad kuidagi seotud olla?
3) Kas ma peaksin praegu muretsema ja kuidas peaksin edasi käituma.

Suured tänud ette.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjelduse järgi on teil kehas soodumus põletikele. Soovitav on pöörduda oma perearsti poole ja teha verest lisauuringuid. Vajadusel määratakse teile antibiootikumidega ravikuur. Oluline on mitte suitsetada ja tasakaalustatud normaalne toitumine. Vältige rafineeritud süsivesikuid ja tarbige vähem nisujahutooteid.