Olen unustanud pille võtta 11.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Selline mure et olen võtnud nüüd enne vahekorda kaks päeva pille sest unustasin mõned päevad,aga alustasin üldse pillide võtmist paar kuud tagasi ja ka siis olen vahel unustanud ja nüüd läks kondiom katki ja ei tea kas oli väga suur võimalus rasedaka jääda.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Jätkake regulaarselt pillide võtmist. Kui pausi ajal menstruatsiooni ei alga, siis on soovitav rasedustest teha. Praegu on seda liiga vara teha. Saate panna telefoni meeldetuletuse. Pillide võtmine on eelkõige soovimatu raseduse ärahoidmiseks ja on väga oluline nende võtmist mitte unustada ja järgida õiget skeemi. Kui teil on vastav kasutamine keeruline ja sageli unustate, siis oleks soovitav pillid vahetada näiteks implantaadi vastu. Saate selles suhtes konsulteerida oma naistearsti või ämmaemandaga.