Pillide aeg päevas 25.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan pille Lindyette ning täpselt nädal aega tagasi olid päevad, seega alustasin päevade lõpus ka uue lehega. Mure selline, et mul hakkas pillide võtmise ajal määrima ja tuli pruunikas voolus ning see kandus edasi selliseks nagu oleks mensturatsioon, verd tuleb rohkesti. Kolmapäeval jäi 12h pilli võtmisest vahele, varem ka seda juhtunud, et olen unustanud hommikul võtta ning võtan õhtul, kuid pole kunagi sellist asja olnud. Mõtlesin, et pillide ajal normaalne pruunikas voolus, kuid kui see kandus edasi menstruatsiooni sarnaseks vereks, siis hakkasin kahtlema. Kas võib olla tingitud sellest, et 12h jäi vahele või hoopis hormoonidest või pillide töö?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Unustasite pilli õigeaegselt võtta uue originaali alguses ja sellel ajal peale vaheveritsust on emaka limaskest veel väga õhuke. Uus veritsus võib sellisel juhul kergesti tekkida. See ei ole ohtlik ja jätkake regulaarselt pillide võtmist. Kui teil esineb pillide foonil sageli määrimisi, siis on soovitav proovida pille vahetada näiteks Lindynette 30 peale.