Vaginaalne bakter 08.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Probleemiks see, et olen korduvalt ja korduvalt läbinud antibiootikumi kuuri mille naistearst välja kirjutanud ja nii kui uuel kuul menstruatsioon hakkab siis on ebameeldiv lõhn jälle tagasi. Paigaldatud on 4 aastat tagasi mirena hormoonspiraal ja kuigi arst väidab, et see pole sellega seotud siis minu arust algas kõik kui selle paigaldasin ja esimesed 4 kuud koguaeg olid päevad, mis on muidugi normaalne vist. Nüüd on need kadunud aga vähene määrimine näitab siiski millal umbes on ja siis jälle lähen tean, et bakter tagasi. Mid teie pakuksid, mida võiks teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Halvalõhnaline voolus on seotud mikrofloora tasakaalu nihkega ja peamine tasakaalustaja on piimhappebakter. Igapäevases menüüs võiks olla piisavalt naturaalselt hapendatud toiduaineid nagu maitsestamata jogurt, hapupiim-keefir, hapukapsas, combucha, kimchi jms. Kui te neid tooteid ei soovi tarbida, siis võite võtta piimhappebakteritega preparaate kuuridena. Lisaks soovitan kindlasti kasutada apteegi käsimüügist piimhappebakteritega tupeküünlaid-kuulikesi või kapsleid mõned korrad nädalas. Kuna Mirenaga on veritsus väga vähene, siis sobib ka sellel ajal neid kasutada. Kui paari kuuga kaebused siiski ei möödu, siis võib soovi korral Mirena eemaldada, kuna seostate oma kaebusi Mirenaga kui võõrkehaga emakas. Saate üle minna pillidele või plaastritele, kui teil rasestumise plaani praegu ei ole.