Veel teemal vaginism 08.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan vastuse eest.

Küsiks veel ja täiendaks vastust. Imelik on see, et asja juures puudub täielikult hirmureaktsioon, kuna tegu pole neitsiga ja naistearsti olen mitmel korral külastanud. Valu ei ole, pole ka kunagi olnud. Mingeid halbu kogemusi ja mõtteid seksiga seoses ei esine. Olen ka tähele pannud, et olles alkoholijoobes üle keskmise (s.t. kontroll enese üle täielikult puudub) ei ole kunagi olnud probleemi tuppe sisenemisega, kui joove hakkab kaduma, tuleb kramp peale.

Ei saagi aru, kas on tegu psühholoogilise või anatoomilise probleemiga? Pole nagu kumbki.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Teie vastust lugedes arvan siiski, et enam on probleem psüühhiline. Leidke endale psühholoog, keda saate usaldada ja kellega antud probleemist rääkida. Kui naistearsti juures olete käinud ja mingit anatoomilist omapära Teil ei ole, ning vaginaalne vaatlus Teil ei tekita krampi, siis nn. klassikalist vaginismi Teil ei ole. Vestelge oma partneriga ja soovitavalt võiks psühholoogi/seksuoloogi külastada koos. Te saate kindlasti abi.

Teile edu soovides Aire Sekavin