Muna paremas rinnas 29.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Aitäh vastamast! Lisan allapoole oma eelmise kirja, ent küsiksin veel. Ei tarvita antibeebipille ega muud hormonaalset raseduse vältimiseks. Samuti olen vaktsineeritud HPV vastu. Täpsustan, et muna tunnen paremas rinnas (paremal pool all). Kui enamasti pole lisauuringud vajalikud, siis kas probleemi saab tuvastada ka ilma? mis võivad sellist muna põhjustada?

Eelmine kiri:

Tere!

Olen 20aastane neiu ning avastasin paremast rinnast pisikese muna. See ei tee kuidagi valu ning ei tekita ebamugavustunnet, ent on liikuv. Olen väga mures, kuna varasemalt pole sellist asja olnud ning kardan, et pärast võib olla midagi hullu. Kas selline muna on tavaline/kuidagi ohtlik?

Olen pannud aja ka arsti juurde, kuid milline on tehtav protseduur?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 20-aastane

Tänan lisaandmete eest. Jah, noorte keskuse arstid ning ämmaemandad, perearstid ning pereõed on laialdaste kogemustega ja oskavad anda palpatsioonil esmase hinnangu.
Tegemist ei ole vähiga, kui moodustis on ümar, sile, liikuv, pehmem, ei ole tunda suurenenud lümfisõlmi kaenla all. Kui on tuntavad lümfisõlmed, siis esimene uuring on kliiniline veri ja verevalem, et hinnata põletikureaktsiooni jms.
Tegemist võib olla tuntavate piimajuhadega, tavapäraste lümfisõlmedega, anatoomilise eripäraga jms.
Kogemustega arstidena oleme kõik rinnavähki katsudes patsiendil ära tundnud, reeglina noortel vähihaigusi ei esine. See oleks kasuistika.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7