Ärritunud põis menopausis. 08.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mureks kergesti ärrituv põis. Vagifem 10 mg tablette olen nüüd kasutanud natuke üle 2 kuu, suukaudne HRT on ka peal 2,5 aastat, Femoston Conti 1/5. Aga sellest on ikkagi veel vähe. Ikka aeg ajalt põis ägeneb ja ajab tihti ws-sse ja põis on valulik või pinges. Ja see ei laste mul normaalselt magada. Ja siis olen jälle unine ja väsinud. Mis rohud mind veel aitaksid? Ülekaalu muret mul pole. Mu oma naistearst on hetkel puhkusel, aga sooviks ikkagi nõu saada. Perearst saab ka sellisel juhul rohtu välja kirjutada. Tänan väga!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Põis kahjuks muutub vanusega individuaalselt õrnemaks kohaks. Oluline on regulaarne Vagifemi kasutamine 2 korda nädala. Piisav vedeliku tarbimine, eriti taimeteed. Sobib võtta Canephroni, Karpalacti apteegi käsimüügist. Põiepõletiku ravimeid on vajalik võtta, kui tegemist on analüüsidega kindlaks tehtud põletikuga ( tavaline uriini analüüs, uriini külv). Neid analüüse saab vajadusel teha perearst ( kui tegemist on sagedase valuliku urineerimisega).