Pidev pissihäda 24.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma tunnen kogu aeg pissihäda (viimased 2 aastat). Vetsus tuleb suurem enamus välja, siis tükk aega veel istun ja sortsutan (mõnikord ainult mõned tilgad). Ja siis kui enam midagi ei tule tunnen endiselt pissihäda. Pissihäda tunne on periooditi erinev- mõnikord on talutav (tunne küll on, aga mitte nii tugev, et väga segaks), teinekord on tunne suht tugev, et muutub häirivaks, kuidagi olla ei saa. Samas vetsus käies midagi eriti tulla ei pruugi. Mõnikord on ka tilk püksis, kevadel oli selline periood, et pea iga päev oli kas tilk või kaks püksis. See kadus mõne nädalaga ära. Peale pissihäda tunde on mõnikord ka tunne, et tuli midagi püksi (tunnen, et on natuke märg), samas kontrollides ja pühkides ei ole midagi.
Käidud on nefroloogi, naistearsti ja uroloogi juures, midagi nemad ei leidnud. Testid näitasid, et kõik korras, urodünaamika samuti. Samas probleem pole kadunud.
Perearst kirjutas mulle Driptane't, mis aitas. Võttis tunde ära, samas vetsus käisin nagu tavaliselt. Rahulikum oli kohe olla.
Milles võib probleem olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,selle kirjelduse järgi võiks tegemist olla tunguriinipidamatusega, mille alavorme on palju. Rohkem tegelevad sellega uroloogid. Probleem selles, et tekib põielihase tahtmatu ärritus ja kogu aeg on tunne et soovite minna tualetti. Sageli tekib ka tahtmatu uriinileke. Ärritajaid on mitmeid nagu krooniline põiepõletik, mitmed kaasuvad haigused, menopausist tingitud tupepõletik, teatud rohud(diabeedi, vererõhu jt. ) jne , kuid sageli mängib oma osa närvisüsteem, Olemas diagnoos nägu ärritatud põis või närviline põis. Vahel aitavad sel korral ka rahustid, antidepressandid. Driptane jt on suunatud põielihase ärrituse mahasurumiseks. Kui olete menopausis, siis ka lokaalne tupe östrogeenravi aitab olukorda parandada.
Dr Ülle Kadastik