LBC proovist. 14.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Arst ütles, kui kõik on korras, siis Ta ei helista. Sain aga sellise proovivastuse ja hakkasin muretsema, kuna eelmised proovid on olnud ilma selliste näitajateta. LBC Proovimaterjal võetud emakakaelast ja endotservikaalsest kanalist. Vähene kokiline mikrofloora. Leukotsüüdid+ Lameepiteeli rakke kõikidest kihtidest .Atroofilise lameepiteeli rakud. Silinderepiteeli rakke vähesel määral.
Ultraheliuuringu kohta on peaaegu alati kirjutatud , et OV.DEX.ei visualiseeru. Selgituseks veel, et emaks on eemaldatud 2011 aastal meomide tõttu.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie analüüs on korras. Mikrofloora muutub tupes vastavalt vanusele ja kepiline mikrofloora asendub kokilise mikroflooraga seoses menopausiga ehk östrogeeni vaegusega. Östrogeeni puudulikkus vanusest johtuvalt põhjustab limaskestade õhenemist ehk atroofiat. Soovitav on kasutada lokaalset hormoonasendusravi ehk ülimadala doosiga östrogeeni tabletti Vagifem 1-2 korda nädalas. Lisaks võib apteegi käsimüügist kasutada hormoonivabasid niisutavaid tupeküünlaid - nt. Feminella.