Antibeebipillide (Yasminelle) kasutamise lõpetamise mõju organismile 18.02.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mu küsimus puudutab antibeebipillide mõju organismile.
Minu antibeebipillide kasutamise ajalugu on umbes selline: ca 4 aastat tarvitasin Logesti; 2 kuud pausi; ca 1 aasta Logesti; 2,5 aastat Yasminellet; paus 5 kuud; 1 aasta Yasminellet. Praegu sooviksin pillide kasutamise lõpetada. Tunnen aga muret, kuidas selline edasi-tagasi pendeldamine võib organismile mõjuda? Kas olen enda organismile sellise kasutusintervalliga juba karuteene teinud? Ja kuidas peaksin tulevikus pillide kasutust reguleerima/ajastama, et enda organismi suhtes hästi käituda?
Tänan.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, pillide kasutamisel ei ole väga mõttekas pause teha, kui just ajutiselt suhet pole ja seetõttu vahesid tehtud seetõttu, et sageli pauside ajal naised rasestuvad soovitmatult ja abordi tegemine ju kahjulik. Kui ühed pillid mingil põhjusel ei sobi, siis ikka otsitakse muid pille ja proovitakse, milline oleks parem. Kui pillid sobivad , siis ei ole mõtet niisama midagi muud proovima hakata. Teie mure, et olete intervallidega neid pille võtnud ja muretsete kuidas organism on reageerinud sellele, siis ütleks niipalju kui tsükkel on kenasti ja regulaarselt jätkunud ka pillidest vabal ajal , siis järelikult on teil kõik hästi ja te ei pea muretsema. Iseenesest pauside tegemine ei tee kahju organismile.
DRKadastik