Rasedus või lihtsalt pärmi infektsioon 27.08.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul pidid hakkama 19.augustil päevad kuid nende asemel tekkis mulle pärmi infektsioon (kohupiimjas voolus). Nüüd on mul päevad 7 päeva hilinenud ning olen veidi ehmunud, et kas olen rase või mul jäävad lihtsalt päevad ära. Otseselt pole ma vahekorras olnud, kuid olen istunud oma poisil süles. Kahtlustan ka et mul on PCOS, sest mul pole korrapärast menstruaal tsükklit ning mul on varem ka päevi ära jäänud. Kõik pärmi infektsiooni sümptomid võivad olla ka seotud rasedusega seega olen väga mures. Kas pärmi infektsioon saab päevi edasi lükata?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Suure tõenäosusega on teil tsüklihäire ja sellega seotult võib menstruatsiooni eelselt tupes hormonaalste muutustega seoses kõikuda rohkem ka happe-alus tasakaal. Happelisem keskkond soodustab pärmseene vohamist. Saate kasutada Clotrimazol kreemi, Canesten küünalt, võtta Fluconazoli kapslit. Peske probiootikume sisaldava intiimpesugeeliga. Sageli taandub seen peale menstruatsiooni.
Mentruatsioonide kõikumine nädala piires on täiesti normaalne. Kui tsükkel kipub sageli olema üle 38-40 päeva, siis on soovitav minna lisauuringute suhtes naistearsti vastuvõtule.