Tihe pissil käimine 05.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure, et olen rase. Mulle pandi umbes aprilli keskel kätte rasedusvastane implantaat. Viimase nädala jooksul on mul olnud tihe vajadus pissile minna (iga 30min-1h tagant). Kui hakkan pissimise lõpetama siis on valus ja ebamugav. Pärast implantaati on tulnud mul iga päev natukene verd aga just hiljuti tuleb see veri nagu heledamat värvi ja paksemalt (klimpis natuke). Olen googeldanud ja alati tuleb ette et olen rase ja et need on raseduse sümptomid. Kas ma võin tõesti rase olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Implantadi foonil on rasestumise tõenäosus üliväike. Tsükkel võib olla ebaregulaarne ja teil võib esineda erinevat pikemat veritsust. Sage urineerimine ja valulik urineerimise lõpp on seotud põieprobleemidega ja eelkõige põiepõletikuga. Soovitav on välistada ka suguhaigused nagu klamüdioos ja gonorröa. Ilma retseptita saate kasutada näiteks Canephroni 1x3 koos Karpalaciga 1-2 kapslit päevas. Jooge palju vedelikku, eriti kummeliteed, jõhvikamorssi. Kui teil 2-3 päevaga kaebused ei leevendu, siis on soovitav pöörduda oma perearsti poole.