Rasedusaegne raud 07.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Raseduse ajal rauatase järjest vähenenud. Nüüdseks 32+ ja tase 107. Kas oleks vajalik võtte preparaate või piisab toidust? Hetkel käsil ka dieet, mille tõttu võtan kaalust alla (rasedusaegne diabeet(. Lisaks iiveldab kohutavalt (õnneks veel ei ole oksendanud). Pole kunagi veel, kuid iiveldust oli ikka raseduse jooksul. Nüüd kohe eriti. Puhitab, ajab ülesse söögid röhatustena, gaasid. Väljaheide pigem vedelam, aga mitte üe 2x päevas. Pea valutab otsaeest, kehv olla.

Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rauavaegusaneemia on raseduse ajal väga sage probleem. Kuna HGB on normist madalam ja rasedus ise soodustab aneemia süvenemist, siis soovitan hakata rauapreparaati juurde võtma ( Nõgel rauda). Ka refluks on rasedusega kaasnev probleem. Vältige vürtsikaid toite, kohvi, gaseeritud jooke. Soovitan kõhugaaside korral kasutada espumisani v. nospad ja kõrvetiste puhul Rennie närimistablette. Kahjuks ei selgu kirjast, millal Te viimati arsti juures käisite. Arvestades Teie kaebusi soovitan pöörduda esimesel võimalusel oma arsti poole. Vajalik on teha analüüsid ja kontrollida vererõhu taset.