Pillidega alustamine valel ajal 04.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Ma ei ole varem beebipille kasutanud ning tean, et kõige parem oleks nende võtmisega alustada menstruatsiooni esimesel päeval, kuid ma ei saa hetkel aru, kas mul on menstruatsioon alanud või mitte. Kuupäeva järgi peaks kõik klappima. Esimene vereeritus oli laupäeval, kuid sama päeva õhtul polnud enam midagi. Samamoodi oli ka eile, kuid arvasin, et mul on ikkagi päevad ning võtsin esimese pilli ära, kuid täna enam verd ei tule. See on vist ilmselge, et pille ma võtan edasi, kuid kunas need pillid mõjuma hakkavad, kui mul päevi ei ole ning mis sellises olukorras üldse edasi saab?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Palun tehke igaks juhuks rasedustest. Kui see on negatiivne, siis jätkake pillide võtmist skeemi järgi ja rasedusvastane toime on kohe esimesel kasutuskuul. Pillide alustamisega võib menstruatsioon olla minimaalne kohe esimesel korral ja edaspidi samuti oluliselt väiksema veritsusega.