Hormoonspiraalist tingitud tsüklihäired. 27.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
04.12.2021 paigaldati Mirena spiraal, mis kaua ei püsinud, 27.12 eemaldati see ja 28.12 paigaldati Kyleena. Tänaseks on siis spiraal olnud 6k ja 24p.
Võin julgelt öelda, et määrimiseta on kokku olnudki u 24p. Alguses määris, märtsis oli pea 14p vere ja/või määrimiseta. Siis oli pea 2k järjest määrimist. Viimased 2korda om verehulk olnud päevade moodi, aga graafik on totaalselt sassis, kui varem oli 3nädalat ja 1nädal, siis nüüd on 3nädalat määrimist ja 3-4p puhas. Kuna ravimiinfo järgi peaks 3-6k olema “harjumise” aeg, siis tekibki küsimus, et kas võib olla, et spiraal pole mulle lahendus? 1juunist alates olen veritsenud, siis oli 3vabapäeva ja nüüd jälle. Puudub igasugune arusaam, et kuna, kui palju. Koguaeg on klombid. Ja praegune määrimine on pigem pruunikas. Beebiblokiks hea variant, sest selle tegevusega, mis beebini viib, ei saagi tegeleda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Tegemist on ESS-emakasisese /hormoonkapsliga/ süsteemiga teie soovil. Veritsused on nendega sagedased ja veritsused on sagedasimad eemaldamise põhjused.
Olete 38, kas soovite veel sünnitada? Kui ei soovi enam sünnitada, siis mugavaim meetod oleks munajuhade sulgemine naistel ja vasektoomia meestel.
Üks jurist meie patsient ütles ja lubas end tsiteerida: "HPV vaktsineerida ja steriliseerida ning siis on elu nagu lill!"
Suletakse vaid munajuhad, kõik muu jääb alles: menstruatsioonid, munasarjad, emakas, emaka kael jne jne.
Soovitan tulla vastuvõtule, broneerige ise sobiv aeg.
Infoks: http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24//