Hormonaalne häire? 02.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 44,3 last. Tsükkel on juba paar aastat ebaregulaarne, ka öine higistamine .Jaanuaris olid päevad,rohke hüübinud verega ja väga pikalt, mis ei allunud Provera 10 mg ravile. Võtsin 10 päeva ja asi lõppes puhastusega kuu lõpus. Kõik proovid olid korras. Diagnoos düshormonaalne häire. 3. märtsist alates päevad, 14 märtsist Harmonet tabletid, kuna veritsus ei lõppe. 2x päevas seni kuni veritsus kaob. 23. märtsist hakkasin 1x päevas võtma, veritsus kadus, kuid määrib. Arst ütles, et see on norm. Paari päeva möödudes veritseb taas. Kas see on tingitud sellest, et 28 päeva on möödas ja algavad taas "päris" päevad, või sellest, et hakkasin võtma vähem Harmonet`i? Kuid miks need päevad siis jälle ei lõppe? Mida soovitate teha Teie?Mida arvate aasristiku ravimteest, agnucatonist?Kas neid võib koos Harmonet`iga võtta ?Ja lõpuks küsin mida arvate MIRENA hormoonspiraalist? Kas saaksin seda kasutada, kui minu jama ei allu ravile.Olen kuulnud, et sama probleemiga on seda edukalt kasutatud. Teid ette tänades ! Murelik patsient

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TEre. Arvestades teie vanust, siis võiks arvata, et et teil on algamas premenopausaalne periood, mis võib kesta mitu aasta. Sel ajal ongi iseloomulik tsüklihäire. Harmonett võib aidata ja algul esimesed kuud võib määrida. Kui määrimine ei lõpe peale esimeste kuude võtmist, siis ka see preparaat ei sobi. Reeglina Mirena on hea. ja sobib sageli hästi. Esialgu on küll küllalt tüüpiline hormoonspiraali korral pikalt määrimine, mis möödub 3 kuu möödudes. Vajalik täpsustada teie emaka struktuuri ja limaskesta seisundit ultrahelis. Lõplikult otsustab teie arst. Looduslikud ravimteed ja agnugaston on head ja neid võib võtta koos hormoonraviga.Dr Kadastik