Pruun voolus ja ebamugavustunne alakõhus 08.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Paar päeva tagasi hakkas alakõhus ebamugavustunne, mistõttu arvasin, et menstruatsioon algab tavalisest varasemalt, kuna seda on mõned korrad veel esinenud siis ei pööranud sellele suurt tähelepanu. Kasutan tampoone ja panin selle kenasti alla. Kui ma WC läksin, et tampooni vahetada oli tampoon väga pruun , mitte punane nagu tavaliselt päevade ajal. Uut tampooni ei pannud. Pissil käies eritub siiani sellist pruuni voolust , kui pühin ja vähene valu alakõhus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kaasajal võib kõike jälgida. Kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad. Kui on raseduse kahtlus, siis saab apteegist osta rasedustesti ja teha hommikusest uriinist. Kui on olnud uusi partnereid ja kaitsmata vahekordi, siis tuleks teha uuringud urogenitaalsele klamüdioosile, gonorröale, Mycoplasma Genitaliumile jms.
Kui alakõhu muutub talumatuks ja ei allu apteegi käsimüügi valuvaigistitele, tõuseb palavik üle 38,5 või tekib günekoloogiline verejooks, mis on üks tampoon või üks side tunnis, siis võib pöörduda EMO-sse.
Esmalt võib põhiuuringuteks pöörduda ka perearstile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7