Kombineeritud pillid ja covid-19 põdemine 18.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kuulnud, et koroona põdemine pidi suurendama trombide riski ning veel suurem on oht kui tarvitada veel ka antibeebipille. Kas on ohutu peale koroona põdemist võtta 2 lehte pille järjest, ilma vahet sisse jätmata või peaks ikkagi tabletilehtede vahelise 7 päevase pausi tegema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Covid viiruse läbipõdemise järgselt ei pea pillidest loobuma. Keelatud pole ka see, kui aeg-ajalt vajadusel ( näiteks reisil) kasutada 2 kuud pille ilma pausita. Minu soovitus on hoopiski kaaluda edaspidi pillide vahetust minipillide ( näiteks "Zlynda") vastu, sest ka vanusega tromboosioht suureneb. Minipillid erinevalt niiöelda tavalistest pillidest sisaldavad vaid ühte gestageenset hormooni ja nendega ei kaasne tromboosiohtu. Minipille võetakse igapäevaselt, ilma pausita.
Head soovides,
dr.Katrin Seidelberg