Põletik peale vahekorda 17.11.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, oled 21aastane noor neiu ning viimased 2 kuud on peale vahekorda esinenud tupes põletik.( välistel suguelunditel limaskesta peal). Esimene kord juhtus nii umbes 1,5 kuud tagasi (siis oli viimasest vahekorrast möödas 2 kuud). Käisin ka siis naistearsti juures, kuid selleks ajaks oli põletik läinud ning arst ei oskand mu jutu järgi öelda, mis see võiks olla. Kuid nüüd 3 päeva tagasi olin uuesti vahekorras. Alguses ei pannud midagi tähele, kuid eilne vahekord oli valulik ning avastasin endal pisikese haavandi. Haavand on õrnalt punetav, kuid ei ole mingit mädalist moodustist peal. Punetus on samamoodi kindlate kohtade peal tupeava ümbruses. Neil ei tähelda samamoodi mingeid villikesi ( vähemalt ise ei näe). Punetus ise ei ole valulik ning ei ärrita. Valulik oli ainult väike haavandike. Kas ma peaksin selle murega pöörduma uuesti naistearsti poole? Kas see võib olla midagi tõsisemat või lihtsalt limaskesta põletik? (ps! Mainin ka ära, et toitumine on korrast ära ning kasutan Yaz pille.)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kindlasti soovitan günekoloogi kontrolli ja partner võiks samuti ennast kontrollida meestearsti juures.

Raske öelda, kas on mingi põletik või lihtsalt tupe mikrofloora muutus. DRKadastik