Nähtav, katsutav veresoon rinnal 07.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28.a. naisterahvas, 2 lapse ema. Paar päeva tagasi teostasin rindade kontrolli ja paremas rinnas avastasin midagi sellist, mida seal varasemalt ei ole olnud. Nimelt on mul rinna ülevamal pool üks veresoon nähtav rinnalt, katsudes on kõvem ja tundub nagu ka mügarikuline (mis võib olla ka lihtsalt veresoone kuju). Veresoont on tunda kuskil 10 cm pikkuses osas. Vahepeal see nagu tõmbuks natuke tagasi ja ei ole silmaga vaadates näha. Lugesin, et see võib viidata veresoone ummistusele tihendi või suurenenud verevarustuse tõttu, mis võib omakorda olla märk kasvajast. Kas see on õige info, mis sellise asja võib põhjustada ja kas peaksin naistearstile pöörduma?
Rinnavähki minu teada meie peres olnud ei ole. Emal oli aastaid tagasi tsüstid küll, oli jälgimisel, uid nüüdseks on need õnneks kadunud.

Suured tänud vastamast!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pöörduge otse Rinna kabinetti. Spetsiaalsed kabinetid asuvad suuremate haiglate juures. Teid vaatab üle mammoloog ja tehakse ultraheli uuring rindadest.