Bakterid. 10.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mu seksuaalpartner lasi teha suguhaiguste testi. Mycoplasma genitalium ja Ureaplasma parvum olid positiivsed tulemused ja muud suguhaigused olid negatiivne tulemus. Kas ma peaksin ka ennast kontrollida laskma kui mul sümptomeid ei ole? Kuigi temal ka ei olnud ühtegi kaebust. Kui seda välja ei ravi, kas tervis kannatab sellepärast?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Mycoplasma genitalum vajab ravi, kuna on suguhaigus ja sarnane klamüüdiale. Selleks peate saama retsepti vastavatele antibiootikumidele, tegema ravikuuri ( ravi ajal vahekorras ei ole) ja 1,5-2 kuud peale ravi on soovitav teha kontrollanalüüs.
Ureaplasma parvum ei vaja naistel ravi, kui mingeid urineerimisega seotud kaebusi ei ole, kuna see kuulub normaalse mikreofloora hulka.