Ravim OZEMPIC 22.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline ravim nagu OZEMPIC.
Kas on efektiivne?
Millal arst seda välja kirjutab?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ametlikult on see suhkruhaiguse ravim. Seda kasutatakse kokkuleppel patsiendiga kehakaalu alandamiseks. Seda süstitakse 1 x nädalas, naha alla, kas kõhu, reie või õlapiirkonnas. Süstimiskohta võib muuta ilma annust
kohandamata. Ozempic’ut ei tohi manustada veeni- ega lihasesiseselt.
suhkruhaiged saavad ravimit soodustusega, lihtsalt tüsedad peavad rohkem maksma.
Oman mõningast kogemust, määrasin annuse 0,5 mg 1 x nädalas. Patsiendi kehakaal koos dieedimuutuse ja aktiivsema liikumisega langes 1 kuuga 4,5 kg. Varasemad püüdlused ilma selle ravimita jäid olemata.
Ravimi võib määrata perearst, kokkuleppel Teiega, vajalik on patsiendi koolitus. Ravim on minu hinnangul üsna ohutu, see ei ole insuliin, mis võib veresuhkrutaset ohtlikult langetada. Ravim ei asenda tasakaalustatud toiduvalikut ja liikumist. Vajalik on patsiendiga koostöö ja regulaarne kohtumine, nt 1 x kuus, ikka selleks, et hinnata tulemust ja jätkuvalt innustada ravi jätkama.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi