Ozempic ja raseduse soov 08.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen kimpus suure kaaluga ja perearstiga nõu pidades, soovitas ravimit Ozempic
Minul aga küsimus, et kui soov rasestuda siis kuidas on selle ravimi kasumine? Tuleb ära jätta?? Kas siis ära jätta, kui juba rase v enne?
Äitäh vastuse eest

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ravi ajal tuleb rasestumist vältida. Ozempic ravi pole raseduse ajal lubatud kahjuliku toime tõttu lootele. Rasedust planeerides tuleb ravi katkestada juba 2 kuud enne.