Kas ma peaksin Cerazette'i võtmist jätkama oma menstruatsiooni ajal? 25.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on probleem. Võtsin Evra plaastreid ja proovisin 4. nädalal uue plaastriga menstruatsiooni vahele jätta. Aga see ei toiminud ja mul tekkis ikkagi menstruatsioon. Ma vahetasin menstruatsiooni ajal rasestumisvastased vahendid Cerazette'ile. Olen nüüd 4. päeval Cerazette'iga, samas on mu menstruatsioon veel käimas. Kas ma pean 4-5 päevaks katkestama, et lasta menstruatsioonil lõppeda? Või jätkan pillide võtmist ja see lõppeb lõpuks?
Minu menstruatsioon on kestnud juba 7 päeva.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete kombineeritud rasedusvastaselt vahendilt ( Evra) üle läinud minipillile, mis ei reguleeri tsüklit ja mille foonil võib esineda ebaregulaarseid pikemaid määrimisi. See on väga individuaalne. Ka need päevad võivad pikemalt kesta. Kindlasti ei pea pillide võtmist seoses veritsusega lõpetama, Võtate regulaarselt iga päev ja veritsusi ei arvesta. Tavaliselt paari kuuga määrimised muutuvad minimaalseks ja menstruatsiooni ei pruugi enam tulla, kuid ka see on väga individuaalne. Kui ebaregulaarsed veritsused ei lõppe ja need häirivad teid, siis saate uuesti üle minna kombineeritud pillidele, millega on kergem tsüklit vahele jätta, kui pausi ei tee.