Mirena spiraal ja pidev tugev veritsus 19.02.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pea 2 a. tagasi paigaldasin Mirena spiraali ja siiani on suht vererohke menses olnud. Jaanuari algusest on aga asi läinud hulluks...7p. vererohked päevad, siis nädal pausi, nädal määrimist (1 päev jooksis nagu kraanist), siis jälle 7p. väga väga vererohkeid päevi jalle 1 nädal vahe ja nüüd jälle määrib. Rinnad on tundlikud ja kõht tuikab. Rinnad on suurenenud ja kõht nagu mitu kuud rasedal ees. Rase ei tohiks nagu olla, pole märganud, et spiraal oleks välja tulnud! Ette tänades!!!!Hetkel elan perega Soomes ja ei valda veel hästi soome keelt, seepärast soovingi alustuseks siit vastuse saada, et otsustada, kas peaksin sin arsti juurde minema.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 33-aastane. ESS-emakasisene süsteem- Mirena on hormoonravi kapsel, mis paigaldatakse emaka õõnde mitmete patoloogiliste seisundite raviks.
Günekoloogiline verejooks on kindel termin: üks side või üks tampoon tunnis enam kui kolme tunni jooksul, siis peaks pöörduma valvegünekoloogia osakonda või EMO-sse. Võite seisundit ka jälgida, sest Mirenaga on määrimine üsna tavapärane, kuna hormoonkapsel sisaldab vaid üht ehk kollakeha hormooni, puudub vastandav hormoon m tsükli reguleerimiseks. Võte kontrollida vereanalüüsi oma perearstil, et ei oleks tekkinud aneemiat ehk kehvveresust. Kui kaebused püsivad, siis tuleb pöörduda günekoloogile, et teostada günekoloogiline ultraheliuuring ja nõustada teid. Kui saate 35, siis on võimalik naistel munajuhade sulgemine ja meestel vasektoomia. Mõelge ka neile järjest enam levivatele võimalustele.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt