Moodustis tupes 13.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi tekkis ovulatsiooniga samal ajal alakõhus valu (mensturatsiooni sarnane valu). Valu päeval on üsna kerge ja ei sega toimetusi, kuid öösel on tuntavam. Samuti on just öösiti tekkinud tugevam vesisem tumedam kollane (õrna roosaka varjundiga) voolus. Päeval nagu pole seda täheldanud. Algul arvasingi selle ovulatsiooni arvele, kuid täna on juba kolmas päev ja valu on siiani alles.
Seetõttu eeldan et tegemist on põletikuga?
Teine küsimus: Kuna eeldan et tegemist on emakakaelapõletikuga/tupepõletikuga, siis panin täna astelpajuõli küündla ja selle panekul avastasin, et tupe sees umbes 2cm kaugusel tupe avast on tekkinud pehme suurem moodustis. Katsudes see valulik ei ole. Aga suurus on üsna suur 3-4cm läbimõõduga. Millega võib tegemist olla ja kas peaks pöörduma erakorralisse?
Arstile aja sain alles 23. novembriks.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

EMO-sse ei pea pöörduma. Erakorraline töö on otsustamiseks kohese operatsiooni või haiglaravi vajalikkuses.
Tulge kasvõi täna vastuvõtule, telefon 6014331.
Kas on olnud kaitsmata vahekordi? Kas vajate STLI teste sugulisel teel levivatele infektsioonidele?
Kas tarvitate antibeebipille, kasutate EVRA plaastreid või NuvaRingi? Kas muid rasedusest hoidumise meetodeid? Sageli näeme tupes võõrkehi, mis tuleks koheselt eemaldada.
Lahenduse kiirendamiseks saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja mob tel nr.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7