4 ja poole aastasel vaginaalne eritis ja nibu moodustis 16.11.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Me läksime juba arstile, andsime vereproovid ja ootame vastust, kuid olen hulluks minemas. Kas sellist asja on ka enne ette tulnud ja kuidas läinud on?
4 ja poole aastane tüdruk, vaginaalne eritis, kollakas, mitte palju, õhtul natuke määrdunud püksid, arvasin et halb hügieen, et põletik, peab rohkem aitama ise pühkida WCs, kuid täna hommikul oli rinnanibu kõrval, roosa ümmarguse ala sees siiski mõlemal rinnal 1 valge punni moodi moodustis. Millele see viitab, kas millelegi väga tõsisele ka, ajuga seotud jne????
Ma lihtsalt istun ja nutan ja ei kujuta ette, millega see lõpeb ja abi ei ole küsida ....

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! On üsna tavapärane, et tütarlastel võib tupest erituda voolust. Põhjuseks on enamasti raseduse ajal ema hormoonide mõju, mis võib edasi kesta. Kas saite ise mingit hormoonravi raseduse ajal?
Antibiootikumide ravi ajal ägeneb reeglina seeninfektsioon nii sooltes, suus kui ka tupes.
Soovitused:
-ostke apteegist laste intiimpesu vaht, õpetage last 2x päevas enne magama minekut ja hommikul enne kodust väljumist enda välisgenitaale pesema, soovitav pesta jahedama veega;
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem, mida saab määrida välisgenitaalidele sügeluse ja kipituse korral;
-õpetage vahetama iga päev lapsel aluspükse; ärge kasutage pesukaitseid;
Mitmel väikelapsel on nii olnud ja peale elustiili muutmist ning häid hügieeniharjumusi on kaebused möödunud.
Kui kaebused ei möödu, siis saab perearst edasi uurida, vajadusel kirjutada suu kaudu seenevastaseid kapsleid, vajadusel suunata laps eriarstile-pediaatrile. Kui pediaatril on vaja, siis saab ta suunata ka lastegünekoloogile nii Ida-Tallinna kui ka Lääne-Tallinna Keskhaiglasse.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt