Analüüside vastus 30.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen varem teile esitanud küsimuse enda murega, ja te soovitasite läbida kolposkoopia. Olen läbinud ja teinud lisa uuringud. Oleksin tänulik kui saaksite hinnata analüüside vastused ja minu poolt on selline küsimus :”kas minu olukord vajab ravimeid ja kuidas pean käituma edaspidi? Kas pean millestki teadma?” 20.09.2021 2 nädalat tagasi asetatud vask spiraal. Vahepeal pt tegi teise günekoloogi juures PAP HSIL.Soovib kolposkoopiat. UH-s ESV emakaõõnes paigas. Kolposkoopia adekvaatne Tüüp 1 SCJ jälgitav täies mahus. Metaplaasia Väljendunud veresoonte joonis. III kvadrandis cuffed open glands, samas piirkonnas peen mosaiik SS 4 Võetud biopsia kell 17 ja 12. Uuringul emakakaela bioptaadid. Histoloogiliselt on transformatsioonitsooni piirkonnas düsplastiline mitmekihiline mittesarvestuv lameepiteel, kus leidub koilotsüüte ja mitootiline aktiivsus on mõõdukas. Düsplaasia kuni 1/3 epiteeli paksuses. Emakakaela endotservikaalne silinderepiteel ja strooma on tavapärased. Immunohistokeemiline marker p16 on koldeliselt positiivne. Leid sobib emakakaela lameepiteeli nõrgale intraepiteliaalsele neoplaasiale CIN1 (LSIL).

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Emakakaela lisauuringu, koeanalüüsi järgi on teil emakakaelal kerge düsplaasia ehk kerge vähieelne seisund.
Kergete muutuste korral on oluline immuunsüsteemi toetus tasakaalustatud toitumise, rohkelt juurviljade-salatite tarbimise, pre-ja probiootikumidega mikrofloora tasakaalu toetamisega. Järgmine kontroll on soovitavalt aasta pärast. Ajas võib keha ise vabaneda nii rakumuutustest kui HPV-st.