sügelus suguelunditel 13.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!

Olen 22 a sünnitanud neiu. Mure järgmine - viimastel päevadel olen tundnud ebameeldivat kihelust suguelunditel ja ka päraku ümbruses. Sellist asja on ka varem juhtunud, kuid mitte nii hullusti. Olen 2 kuud tarvitanud Harmoneti. Sügelus leevendub vahepeal (päevaks) ja siis on jälle tagasi. Valulikkust urineerimisel ei ole, samuti ei ole märganud tupevooluse rohkenemist. Kas tegemist on mingi tupeseene lihtsama vormiga? Kas sügelus võib olla põhjustatud sellest, et hiljuti hakkasin tarvitama vetika baasil tehtud lahjumistablette? Samuti on tulnud näole vistrikud.Kuigi Te olete sellelaadsetele küsimustele ennegi vastanud, kuid mind häirib just see, et ka tupe ja päraku ümbrus kiheleb.

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Leidke siiski võimalus külastada naistearsti. Sügelus võib olla tingitud allergilisest reaktsioonist, infektsioonist ,aga ka soole ussnugilistest. Ilma Teid nägemata ei oska kahjuks küsimusele vastata.

Tervitades Aire Sekavin