Ununes Jeanine uue pakendiga alustamine 2 päeva 12.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen kasutanud Jeanine rasestumisvastaseid vahendeid kauem kui 5 aastat. Minu pakend lõppeb neljapäeviti ning pärast 7-päevast tabletivaba perioodi alustan uue pakendiga reedeti. Sel nädalal juhtus nii, et uue karbiga alustamine ununes täielikult ning võtsin esimese tableti alles pühapäeva hommikul. Infolehest loen, et kui unustasin võtta tableti esimese 7 päeva jooksul (ei ole olnud tableti unustamisele eelnenud 7 päeva jooksul vahekorras), peaksin võtma vahelejäänud tableti niipea, kui see meenub. Kas võin ka manustada siis 3 tabletti korraga (reede, laup, pühap)? Lisaks peaksin järgmise 7 päeva jooksul kasutama täiendavat rasestumisvastast vahendit?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ei pea võtma 2 unustatud tabletti ehk 3 tabletti korraga. Soovitav on praegu kondoomi lisaks kasutada, kuna selles tsüklis ei pruugi ovulatsioon olla maha surutud, kuigi tõenäosus on väga väike, kuna olete pille pikalt võtnud. Nende pillidega on reeglina emaka limaskest samuti õhuke ja tõenäosus rasestumiseks on üliväike. Võite edaspidi kasutada Jeanine asemel sama koostisega pille Sibilla Plus, kus on lisatud pausi ajaks 7 hormoonivaba tabletti. Võtate pille pidevalt järjest 28 päeva ning pause ei ole. See viib uue originaali alustamise unustamise miinimumini.