Tri-Minulet tabletid 16.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan Tri-Minulet tablette ja tahaksin täpsustada ühe tableti
unustamise võimalikke tagajärgi.
Kui unustasin võtta tabletilehe 17. tableti ja viimane vahekord oli umbes
viis päeva enne seda, kas ja kui suur on siis rasestumise oht?
Kui mensese algus on sellisel juhul kindel tõend, et rasestumist ei toimunud?

Lisaks veel: Tri-Minuleti infoleht ütleb, et tableti unustamise korral " järgmisel
7 päeval kasutage vahekorras olles lisaks mõnda teist rasestumisvastast
vahendit. Kui need 7 päeva kestavad kauem kui on pakendis tablette, alustage
järgmise pakendiga kohe ja ärge jätke vahele 7 tabletivaba päeva."

Kas järgmise pakendiga kohe alustamine on tingimata vajalik?
Kui jätta siiski 7 päeva vahele, kui kaua peaks järgmise tsükli jooksul
muid rasestumisvastaseid vahendeid lisaks kasutama?
Kas järmise tsükli lõpuks on tablettide toime kindlasti taastunud?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teie vahekord oli 5 päeva enne tableti unustamist siis suure tõenäosusega Te ei rasestunud selles tsüklis.
Uue tabletilehega alustamine on vajalik, et vältida munaraku küpsemist ja võimalikku ovulatsioon.
Kui Te siiski jätsite 7 päeva vahele, oleks mõttekas kasutada 2 nädala jooksul lisaks kondoomi.
Tervitades Aire Sekavin