Kas pean tupe kuivuse vastu kapsleid kasutama? 23.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Günekoloog määras mulle Biohyl kapslid 3-ks kuuks. Ma ise ei tunne mingeid vaevusi. Suguelu ei ela juba aastaid. Kas pean ikka kindlasti neid kapsleid nii kaua kasutama? Kas tupe kuivus on kuidagi ohtlik?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui Teil endal kaebusi ei ole,siis ei ole mõtet nii kaua kapsleid tarvitada. Võimalik,et günekoloogilise tsütoloogia analüüsis oli atroofilisi muutusi ja sellest ka soovitus kasutada kapsleid. Kuna Te suguelu ei ela,siis võiks kipitustunde korral määrida suguelundeid ja tupeava kookosrasvaga. Seda on müügil loodustoodete poes ja isegi toidukaupade osakonnas. Edu soovides, Maie Väli