Tundlikus. 23.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul ja mu tüdruksõbral on selline mure, et kui me vahekorra astume siis enamus kordadel naine ei tunne mitte midagi kui me seksime. Nagu ei olekski peenist tema sees. Ja teinekord jälle tunneb ja me ei tee mitte midagi teist moodi kui me teeme siis millal ta midagi ei tunne. Vahepeal tal valus olnud ka. Millest võib see mitte tundlikus olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tundlikkus vahekorras ja rahulduse saamine on väga individuaalne ja seotud paljude erinevate faktoritega. Naise seksuaalorgan on eelkõige aju, mida mõjutavad väga paljud tegurid. Samuti on individuaalne anatoomia. Peamine tundlikkus on seotud kliitoriga, mis anatoomiliselt on naistel erinev. Tundlikkust mõjutavad stress, pinge, väsimus, menstruaaltsükli faas, hormonaalne tasakaal. Oluline on vastastikkune usaldus ja avatus, oma keha tundmine. Kaaslane võiks anda teada, mis talle meeldib , mida ta tunneb, kus on tundlikumad piirkonnad kehas. Vahekorraga ei maksa kiirustada, piisav aeg eelmänguks on samuti väga oluline. Sobib kasutada libestit, erinevaid seksuaalset erutust mõjutavaid abivahendeid nn. sekslelusid, kuid ainult vastastikkusel kokkuleppel. Kui tundlikkuse puudumine siiski häirib teid ja partnerit, siis on soovitav konsulteerida seksuoloogiga.