Regulaarsed peavalud lapseootuse ajal 10.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Lapseootuse 13. nädalal algasid peavalud. Need esinevad peaaegu iga päev ning algavad iga päev samal ajal (kella 16-17 ajal). Enamasti lähevad ööga üle, kuid paaril korral pole läinud. Peavalud on tugevad ning valu poolest migreeniga võrreldavad. Mul on varem migreeni esinenud, kuid praegune peavalu erineb sellest. Peavalu on iga õhtu erinevas piirkonnas.
Joon palju vett ning proovisin peavalude vastu võtta ka magneesiumi, kuid midagi väga ei muutunud. Paratsetamool ei aita. Proovisin ka 400 mg ibuprofeeni, ei aidanud. Veresuhkur korras. Pinget pole, olen haiguslehel ja puhkan.
Millest võivad need peavalud tingitud olla ning mida teha, et neid ennetada või leevendada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedus võib kahjuks peavalusid ägestada, eriti kui varasemalt on migreene esinenud ja on kalduvust peavalude tekkeks. Tasakaalustatud normaalne toitumine ja mõõdukas füüsiline aktiivsus on baasaluseks.
Soovitan süüa pigem sageli ja väikeste portsjonitega, sobib juua piimaga kergelt magustatud kohvi või kakaod.
Oluline on vererõhu jälgimine, vahel toob leevendust kaela-õlavõõtme massaaž, . Kui peavalud on tugevad ja valuvaigistid ei aita, siis on soovitav konsulteerida neuroloogiga.