Klamüüdia ja kondoom 08.04.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olin kaistmata vaheorras, sain klamüüdia diagnoosi. Aga olin peale kaitsmata vahekorda ka teise partneriga vahekorras kasutades kondoomi, kas see partner kellega kasutasin kondoomi peaks kartma ka haigetumist klamüüdiasse?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Kondoom kaitseb klamüüdiasse nakatumise eest. Võimalus nakatuda on vaid juhul, kui kondoomi pole kasutatud kogu vahekorra jooksul.