Kas hormonaalsed kõikumised? 07.06.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Viimasel ajal tunnen, et minuga toimub midagi imelikku.
Päevade ajal tuleb vahel suuri vereklompe (läbimõõdult kuni 4 cm), tsükli pikkus on vahel 24 päeva, vahel 30, selles vahemikus.
Lisaks sellele on pidev alaselja kangus ja jäikus ning seedesüsteemi hädad (kõhr valutab, puhitus). Seljast on tehtud pilti, kõik korras. Arst on kontrollinud ka reumaatilise haiguse võiamalust, aga see on ka korras.
Lisaks kimbutab mind sage aneemia.
Mul on diagnoositud ja autoimmuunne kilpnäärme alatalitus.
Isegi siis, kui kilpnäärme näitajad on tänu L-thyroxinile korras, ferritiin ja hemoglobiin tänu raudatablettidele tõusmas, olen ikka pidevalt väsinud. Selline jõuetus on peal.
Viimaseal ajal on ka unega probleeme.
Mälu on läinud kehvaks, ei tule meelde, mida hetk tagasi tegin.
Sõnade meenutamine on ka raske (ei tule keelele).
Olen tihti närviline.
Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta.
Kaal on normis.
Eluviisid on tervislikud (ei suitseta, ei joo alkoholi, teen mõõdukalt sporti).

Kuna vereproovid ei näita reumaatilist haigust või mõnda põletikulist haigust, siis on minu küsimus, kas tegu võiks olla hormonaalse probleemiga?
Vanus: 43.

Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Lugedes kirja, on esmamulje, et vererohkete menstruatsioonide tõttu on aneemia ja sellest tulev nõrkus ja jõuetus. Aneemia põhjus tuleb selgitada ja ravida põhjust, mitte tagajärge. Sagedamini on aneemia põhjuseks günekoloogilised probleemid.
Broneerige aeg naistearstile aneemia põhjuste selgitamiseks. Siis on võimalik põhjuslik ravi.
Üleminekuiga algab 45-aastaselt, kuid muutused võivad olla juba 8 aastat enne.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee