Verine voolus raseduse ajal 28.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 35-aastane ja 18. kuud rase. See on esimene nii kaugele arenenud rasedus, eelnevalt on olnud üks raseduse katkemine ja üks peetumine (põhjust ei leitud). Kaks nädalat tagasi tekkis alakõhtu tugev valu, nagu menstruatsiooni ajal, millega pöördusin günekoloogi juurde. Arst tegi vereproovi, mis oli korras ning ultraheli, mis samuti näitas, et kõik on hästi ja soovitas lihtsalt kodus Paracetamoli võtta. Nädal hiljem tekkis õhtul kerge määrimine ja roosakas-punakas veresegune voolus. Läksin valvearsti juurde ning taaskord tehti ultraheli, uriiniproov, võeti tupest analüüsid - arsti sõnul on kõik ideaalses korras. Veresegune voolus on aga siiamaani - vahepeal vähem, siis jälle veidi rohkem, paar päeva ei olnud, siis jälle tekkis. Mingit füüsilist koormust pole olnud, trenni ei ole teinud ega raskusi tõstnud, ka vahekorras pole olnud, põhimõtteliselt olen terve nädala ainult puhanud ja voodis olnud. Millest võib selline verine voolus teisel trimestril tulla? Mida peaksin tegema? Olen väga mures, kuna varasemalt on olnud kaks iseeneslikku aborti, aga ei oska ise enam midagi teha ega arvata.
PS. Mul on kilpnäärme alatalitus, muid haiguseid ega probleeme pole
(ka kilpnäärme analüüsid on praegu normi piires).

Suur tänu!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Veritsus tupest raseduse ajal võib olla seotud platsenta madala kinnitusega. Ultrahelis peab täpsustama, kui kaugel on platsenta serv emakakaela sisesuudmest. Põletik emakakaelas on ka üks võimalikest veritsuse põhjustest. Kuna Teil on tehtud analüüsid emakakaelast ja kõik on olnud korras, siis on see põhjustest praegu vähe tõenäoline. Siiski tasub periooditi analüüse korrata. Samuti tuleb jälgida ultraheli uuringul emakakaela pikkust. Mis põhjusel tekkis menstruatsioonilaadne kõhuvalu ( seotud emaka toonusega), on raske öelda. Olete teinud kõik õigesti, vältides füüsilist pingutust ja vahekorda, ja sellist sääsvat režiimi tuleb kindlasti jätkata. Erakorralisse vastuvõttu peate pööörduma kohe, kui tekib kõhuvalu või praeguse roosaka või pruunika vooluse asemel veritsus tupest.