Verine voolus päevade vahel 03.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24. Mens. Ebaregulaarne. Küsimus oleks et millega vöiks tegu olla, varem ei ole väga esinenud sellist asja. Täna siis 3 sept öösel hakkas õrna veitsust tulema viimased päevad olid 16 august kestus tavaliselt 4 päeva. Eelmine kuu olin ka kaitsmata vahekorras vötsin sos pilli kohe peale seda, hiljem hakkasid kalendi järgi päevad 4 päeva varem oodatust menstruatsioonist. Hetkel nüüd siis hakkas järsku määrima käimas on tsükli 16 päev ja päevad peaksid hakkama alles 10 päeva pärast telefoni äpi järgi, kas vöib olla tegu mens. Häirega vöi millegi muu tösisemaga? Hetkel mingeid rasestusvastaseid vahendeid ei kasuta. Rasedusi varem ei ole olnud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kõige sagedamini on tsükli keskel vähene veritsus seotud ovulatsiooni ajaga. Sellel ajal tõuseb oluliselt naissuguhormooni östrogeeni tase ja see võib põhjustada emaka limaskesta pindmises kihis väikeste veresoonte rebendeid. See ei ole ohtlik ja otseselt ravi ei vaja. Tavaliselt on veritsus vähene, määriv ning võib kesta 1-3 päeva. Sellist ovulatsiooniaegset määrimist võib esineda igas tsüklis, vahel harva või mitte kunagi.
Praegu võis seda määrimist soodustada eelneval kuul kasutatud SOS pill.
Kui teil kohe raseduse plaani ei ole, vajate rasedusvastast vahendit, siis on soovitav konsulteerida teile sobivate tõhusamate rasedusvastaste vahendite suhtes. SOS pill võib soodustada tsüklihäireid, vaheveritsusi, munasarjades talitluslike tsüstide-vedelikukogumite teket.